kamilla tea

A kamilla tea különösen hasznos a hideg évszakban, hogy megvédjük magunkat a megfázástól és jobb kedvre derítsen. Viszont arra különösen oda kell figyelni, hogy ezt az italt nem szabad nyugtatókkal és vízhajtókkal keverni.

Kinek ajánlott a kamilla tea?

A kamilla tea ésszerű adagokban a szokásos tea helyett rendszeresen használható. Ez a folyadék jótékony hatással van a gyomornyálkahártyára, sőt a gyomorhurut elleni küzdelemben segédanyagként is használható. Enyhíti a hasi kólikát és elnehezülést is, helyreállíthatja a mikroflóra egyensúlyát.

A kamilla tea akkor is ajánlott, amikor túl sok ételt fogyasztottunk és nehéz a gyomrunknak, illetve kifejezetten jótékony hatású a diétázók számára, mivel méregtelenít, és aktiválja a szervezet védekezőképességét, amelyet az alultápláltság gyengíthet. Ez különösen azoknak fontos, akik hirtelen életmódot váltottak/elkezdtek diétázni.

Mit tartalmaz a kamilla tea?

A kamilla C-vitamin tartalma erősíti az immunrendszert és megkönnyíti a megfázás lefolyását: enyhíti a torokfájást, orrfolyást, csökkenti a hőmérsékletet. Akut légúti fertőzések és vírusos fertőzések megelőzésére a hideg évszakban hetente ötször ajánlatos a kamilla tea fogyasztása.

A kamilla flavonoidokat és azulént is tartalmaz, amelyek antibakteriális tulajdonságokkal rendelkeznek. Ezért a kamilla tea kiváló terápiás szer, enyhíti a migrént, csökkenti a koleszterin- és vércukorszintet, erősíti a szívizmot.

A teában nagy százalékban megtalálható a nikotinsav, melynek hiánya depresszióhoz és erővesztéshez vezet.

A kamilla teát máj- és epehólyag tisztítóként is használják, de nagy dózisban gyógyszerként, orvosi konzultáció után és felügyelet mellett szabad csak fogyasztani.

A kamilla tea használatának ellenjavallata az allergia és az egyéni intolerancia. Ezt az italt nem ajánlott nyugtatókkal és vízhajtókkal kombinálni. Azt is érdemes megjegyezni, hogy a fogfehérítésen vagy fogkő eltávolításon átesett személyeknél a kamilla tea az első öt napban a zománc elsötétüléséhez is vezethet.

Figyelem! Ez a cikk nem számít orvosi tanácsnak vagy javaslatnak!